×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt

Krátkodobá nebankovní půjčka

Krátkodobá nebankovní půjčka

Finanční produkt, který slouží k překlenutí akutní finanční krize, tak přesně to je krátkodobá nebankovní půjčka. Rozhodně to není řešení, které by se mělo využívat každý měsíc. V principu je jasné, že jde o záchrannou brzdu v těch nejnutnějších případech, vše se musí předem promyslet a žadatel by měl mít dobře propočteno, jak a kdy peníze opravdu vrátí do posledního haléře. Pokud selhaly jiné možnosti, je tu záchrana ve velké nouzi, nebankovní půjčka je sjednaná prakticky ihned.

Vysoké úroky jsou vlastně daní za rychlost

Obava z nižší bonity klientů je samozřejmě jasná, ale nebankovní poskytovatelé půjček se před něčím podobným pojišťují navýšením celkové úrokové sazby. Dalším ochranným prvkem jsou pokuty za pozdní splácení, které někdy dosahují skutečně vysokých hodnot. Pokud však klienti splatí včas, dočkají se na druhou stranu zajímavých výhod do budoucna. To nic nemění na tom, že úroky u nebankovních půjček jsou vyšší než ty v bance, a to z mnoha samozřejmých důvodů.

Na prvním místě by měla být samozřejmě zodpovědnost. Žadatel si musí pečlivě rozmyslet, zda danou půjčku opravdu potřebuje. A za druhé – ideální je také dobře si vybrat, a to zejména proto, že potenciálních poskytovatelů takových mikroúvěrů jsou na našem trhu desítky, a ne každý pochopitelně přichází s mimořádně výhodnou nabídkou.

Jak si vybrat dobrého poskytovatele?

Výběr ideální firmy pro spolupráci, to je něco podobného, jako když hledáte šikovného řemeslníka na opravu koupelny. Kvalitní reference tu hrají prim, ale musí se také pečlivě přihlédnout k ceně. Skryté poplatky? Řekne si nakonec řemeslník víc, než původně slíbil? V takových případech je jen na vás, jestli se ještě znovu vrátíte a požádáte o pomoc. A totéž vlastně platí i ve světě nebankovních půjček…

Je nutné přihlédnout i k historii, pochybný nováček by neměl v plánech zodpovědného žadatele o půjčku hrát vůbec žádnou roli. Naopak společnost, která působí věrohodně – tedy má stabilní české finanční zázemí i tuzemskou adresu a je všeobecně dobře známá – už je úplně o něčem jiném. Právě zde se vyplatí vložit svou důvěru, a to samozřejmě bez nejmenších obav.

Co je třeba opravdu brát v potaz?

Pokud si hodláte sjednat půjčku, u které nebudete posléze litovat, musíte si vše pečlivě promyslet. A ideálně vzít v úvahu i některá fakta. Samozřejmě není řeč o co nejlepším reklamním sloganu a tak podobně. Rozhoduje tu totiž hlavně řeč čísel. Úroky, RPSN, případné poplatky navíc, ceník sankčních pokut za nedodržení splátkového kalendáře a další.

  • Úrok. Ten ale není všechno – počítat musíte i s případnými poplatky. Ty zahrne jedině RPSN (tj. roční procentní sazba nákladů).
  • Je smlouva opravdu krátká a nanejvýš přehledná? Nejsou v ní žádné poznámky pod čarou, které po přečtení zásadně mění situaci?
  • Získáte výhody za to, že splácíte včas? A je možné si za mírný poplatek prodloužit celou půjčku až o měsíc? Myslet se musí na všechno…

Trh se mění doslova každý den, takže pokud jste si půjčovali vloni, mohou být podmínky úplně jiné. Na stranu druhou – věrnost se cení. Pokud si proto půjčíte u nebankovní společnosti, kde jste si už nějakou půjčku dříve sjednávali, mohou být podmínky mnohem zajímavější než napoprvé. V každém případě, nebankovní půjčky dneška jsou otázkou několika málo minut, jejich vyřízení je skutečně skoro obratem. I proto byste ale měli více času věnovat podstatně důkladnějšímu přemýšlení o nich. Ta, která má největší prostor v televizních reklamních spotech nebo vyniká originálním barevným sladěním na svém oficiálním webu, nemusí být nutně nejlepší na trhu, to je přeci snad každému docela jasné…

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček
3.07.2019
Krátkodobé půjčky
Rychlá půjčka
Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat
3.07.2019
Hotovostní půjčky
Bojíte se, že nedostanete půjčku? Zjistěte to skrze následující otázky!
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Rychlá půjčka
Jaké půjčky jsou dnes oblíbené?
28.05.2019
Domácí rozpočet
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Kde vzít peníze na dovolenou? Zapomeňte na nevýhodné půjčky
24.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Online půjčka
Rychlá půjčka
Proč jsou rychlé online půjčky takovým fenoménem?
24.05.2019
Online půjčka
Rychlá půjčka
Jak získat půjčku do 24 hodin?
24.05.2019
Rychlá půjčka
Rychlá SMS půjčka