×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt

Půjčka před výplatou

Půjčka před výplatou

Někdy prostě není zbytí, půjčka je občas skutečnou nutností. Je však namístě uskutečnit dohodu o půjčce tak, aby byla co nejzajímavější. Klasická půjčka před výplatou s sebou nese rychlost vyřízení, na trhu ale najdeme několik desítek nabídek a někdy je těžké se v nich tak docela orientovat. Na co si potom dát pozor?

Nabídky na trhu se liší jen v maličkostech

Jistě, maličkosti – ale ty právě rozhodují. Konkrétní poskytovatelé nebankovních půjček se odlišují pouze ve skutečných drobnostech, ovšem na základě nich by si měl zájemce udělat jasný obrázek, kde si půjčí a kde raději nikoliv. Pokud je sice úrok poměrně zajímavý, ale smlouva obsáhlá a nepřehledná, něco tu zkrátka nehraje. A totéž platí pro případy, kdy je systém případných smluvních pokut za opoždění splátek poněkud komplikovaný. V takových případech by se mohl jakýkoliv problém poměrně dost prodražit, proto bude lepší porozhlédnout se raději někde jinde. Nakonec, nabídek je na trhu opravdu dostatek, široký výběr rozhodně stojí za zvážení. Půjčování zodpovědně je ale cílem, půjčka před výplatou by ideálně měla být splacena do dalšího termínu, kdy zaměstnavatel pošle další pravidelnou částku na účet. V opačném případě totiž narůstá dluhová spirála, která se může zastavit klidně až při exekučním řízení. A podobný osud si jistě nikdo nepřeje…

Oboustranně prospěšná a výhodná záležitost

Důležité je, aby si klienti byli jistí, že mohou zcela dostát svým závazkům a při splácení (byť) malé částky nenastane zvláštní problém. Pokud by tomu tak bylo, dá se zařídit odklad finálního data splátkového kalendáře, a to nejčastěji o týden nebo dokonce až o měsíc. Splácet ještě výrazně delší dobu už by bylo ale problematické vlastně u všech poskytovatelů, proto je třeba mít pečlivě promyšleno, kdy a kde požádat. Půjčka před výplatou totiž musí splnit svůj účel, žadatel si z ní nakoupí potraviny do zásoby, zaplatí nejnutnější složenky a tak podobně. Zkrátka věci, které opravdu potřebuje. Není radno s ní vytloukat klín klínem a platit jejím prostřednictvím nějaké dřívější dluhy, nic podobného určitě nemá žádný smysl.

Neschopnost splácet je třeba akutně řešit

Pokud klient ví, že splátkový kalendář určitě nedodrží, rozhodně by měl jevit snahu se dohodnout na společném řešení s nebankovní společností – a nikoliv takzvaně hrát „mrtvého brouka“. V takovém případě se totiž penále může dostat až do astronomických výšin, což přeci určitě nikdo nechce a nechtěl. Dohodnout se, jako dvě rozumné smluvní strany, pokud nastane nějaký problém, to se přeci cení. A i nebankovní společnost z pozice věřitele bude rozhodně postupovat mírnější formou, než když zjistí, že se klient snaží předstírat, že nic nedluží a nic se vlastně dohromady neděje. Čeho je třeba si u podobného druhu půjček všímat především?

  • Úroková sazba a RPSN. Právě Roční procentní sazba nákladů řekne všechno. Je nabídka výhodná? Nebo snad ne? A mohla by být u jiného poskytovatele zajímavější?
  • Pečlivě si pročíst celou smlouvu. Nikoho by jistě netěšilo, kdyby zjistil, že za den prodlení se splátkou půjčky je velká pokuta. Tohle je však zapotřebí si ohlídat již předem.
  • Společnost, která poskytuje půjčku, musí mít za sebou určitou historii a samozřejmě i dobré reference. V opačném případě si raději dvakrát rozmyslet, komu svěřit svou důvěru.
  Vlastně to není nic složitého. Když se řekne půjčka před výplatou, je zapotřebí mít u prohlížení nabídek oči opravdu otevřené – pak nemůže určitě nikoho nic překvapit. Každou nabídku je nutné si dobře prověřit, až teprve poté podepsat. Stejně jako v životě, v mnoha jiných případech, smlouvy je nutné si pečlivě přečíst!

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček
3.07.2019
Krátkodobé půjčky
Rychlá půjčka
Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat
3.07.2019
Hotovostní půjčky
Bojíte se, že nedostanete půjčku? Zjistěte to skrze následující otázky!
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Rychlá půjčka
Jaké půjčky jsou dnes oblíbené?
28.05.2019
Domácí rozpočet
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Kde vzít peníze na dovolenou? Zapomeňte na nevýhodné půjčky
24.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Online půjčka
Rychlá půjčka
Proč jsou rychlé online půjčky takovým fenoménem?
24.05.2019
Online půjčka
Rychlá půjčka
Jak získat půjčku do 24 hodin?
24.05.2019
Rychlá půjčka
Rychlá SMS půjčka