×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt Slovník pojmů O nás

Pro podnikatele Pro mladé Na auto Pro důchodce

Půjčka na dluhy smysluplně

Půjčka na dluhy smysluplně

Vzali jste si více půjček, než vůbec dokážete unést? V takovém případě jste samozřejmě v hodně nepříjemné situaci, která potrvá ještě několik měsíců až let. Je tu však možnost, jak si alespoň částečně ulevit. Je to půjčka na dluhy, díky níž rozložíte splátkový kalendář na delší dobu nebo si snížíte splátky. Dejte si ale pozor na to, abyste takříkajíc nevytloukali klín klínem, protože tím se nic nevyřeší. Musíte si vše promyslet, propočítat úroky a teprve poté začít aktivně jednat.

Proč platit celé roky neskutečně vysoké úroky?

Úroková sazba některých nebankovních společností je položená hodně vysoko a pokud u nich máte dlouhodobý úvěr, je to určitě problém. Každý problém se ale dá řešit, pokud máte zájem. Vlastně celkem jednoduše a bez velkého rizika. Proč platit dvacetiprocentní úrok ještě dva roky, když si jinde půjčíte například za osm procent? Úrokové míry klesají a je třeba toho maximálně využít. Půjčka na dluhy proto má svůj smysl, ale musí řešit právě tento problém. Měli byste mít perfektně jasno o tom, jak budete splácet „tu novou“ půjčku na cokoli.

Nějaké dluhy má velké procento českých domácností, půjčit si na vánoční dárky, elektroniku, bílé zboží nebo třeba ojeté auto na cesty do práce je úplně běžná záležitost. Problémem však bývá splácení. Totiž, každoročně si tuzemské rodiny vezmou úvěry za miliardy korun, a ne vždy se daří dodržet splátkový kalendář do puntíku. A čím dříve začnete jednat, tím spíše bude problém brzy pryč, to je jistě každému dokonale jasné. Utíkat před složenkami se nevyplácí, protože náklady pak rostou do astronomických výšin. A kdo by chtěl platit zbytečné penále, když jde dluh umořit dříve? Tvářit se, že dluh neexistuje, to přeci není žádné řešení. Půjčka na dluhy proto musí mít nižší úrok než ta, kterou jste si vzali jako první. Refinancování je běžná věc, proto se nebojte jednat – nebo se s někým odpovědným poraďte.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek Vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!
+420 
Zavoláme ihned